środa, 15 lipca 2015

Profesjonalna obudowa DYI, czyli jak zrobić obudowę na telefon?


DIY to skrót od angielskich słów do it yourself, które można przetłumaczyć jako „zrób to sam”. W internecie dość dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju poradniki, gdzie można znaleźć instrukcje do DIY. Tak właśnie jest również z obudowami do smartfonów i innych telefonów. Z pewnością wykonanie obudowy własnoręcznie to dość sporo pracy, a na rynku dostępne są dla wielu modeli obudowy gotowe. Jednak zrobiona własnoręcznie obudowa może dać wiele satysfakcji. Jak zrobić obudowę na telefon? Jak to wykonać, aby wyglądało estetycznie i dobrze pasowało do telefonu? Możliwości są różne.
Najprostszym sposobem, choć wymagającym trochę pewnego zmysłu artystycznego jest własnoręczne ozdobienie oryginalnej obudowy telefonu. Pozornie to tylko mała modernizacja, ale jeśli zostanie dobrze wykonana, na przykład przez pomalowanie, czy też ozdobienie w inny sposób obudowy, to może przynieść naprawdę zachwycający efekt, a my otrzymamy coś nowego i oryginalnego. Można też oczywiście pokusić się o coś bardziej zaawansowanego, a mianowicie własnoręczne wykonanie zewnętrznej nakładki na telefon, która będzie też jego dodatkowa osłoną przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Może ona być wykonana z drewna, aluminium, czy też w formie jakiegoś materiałowego etui. To już wymaga jednak często odpowiednich narzędzi oraz zdolności do majsterkowania.

Jest też możliwość zaprojektowania wyglądu własnej obudowy,  którą według naszego projektu wykona profesjonalna firma. Jak zrobić obudowę na telefon w ten sposób? W zasadzie wystarczy tylko przesłać do firmy elektroniczny plik graficzny z motywem , jaki ma się znaleźć na naszym telefonie oraz podać jego model. W niedługim czasie powinniśmy otrzymać przesyłkę z profesjonalną i oryginalna obudową naszego pomysłu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz